Reklam
  • Reklam
Yeni Malatyaspor ile ilgili Şevket Salik’in düzenlediği basın...

Yeni Malatyaspor ile ilgili Şevket Salik'in düzenlediği basın toplantısı

Yeni Malatyaspor ile ilgili Şevket Salik'in düzenlediği basın toplantısı

31 Mayıs 2019 - 16:50

                                               BASIN BÜLTENİ                      31.05.2019

1- DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI MÜBAREK KADİR GECENİZİ KUTLAR, HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM.

2- DİVAN BAŞKANI YAPTIĞI AÇIKLAMAYLA ÇOK GÜLÜNÇ OLMUŞTUR, ÇÜNKÜ AKŞAM ADAYLIĞINI AÇIKLAYIP, SABAH BAŞKAN OLAN SAYIN ADİL GEVREK’TİR.

3- ÜÇ AY ÜZERİNDE ÇALIŞILAN TÜZÜKLE İLGİLİ AÇIKLAMA İLE ‘KULÜP TÜZÜĞÜ ASLA DEĞİŞTİRİLEMEZ’ DENİLMİŞTİ. FAKAT MEVCUT YÖNETİM KURULU VE DİVAN BAŞKANLIĞI SAYIN ADİL GEVREK İÇİN TÜZÜĞÜ PAÇAVRAYA ÇEVİRMİŞTİR. ŞÖYLE Kİ;

MADDE: 61. KULÜP BAŞKANLĞI ADAYLIĞINA BAŞVURABİLMEK İÇİN, SEÇİMİN YAPILACAĞI GENEL KURULDA SEÇME EHLİYETİNE HAİZ EN AZ 50 KONGRE ÜYESİNİN, ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KİŞİYİ KULÜP DİVANINA TEKLİF ETMESİ VEYA ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KİŞİNİN KULÜBE EN AZ 100 BİN TL’LİK BAĞIŞTA BULUNMASI VE MAKBUZU KULÜP DİVAN BAŞKANLIĞINA İBRAZ ETMESİ GEREKMEKTEDİR. GERÇEK TÜZÜK BUDUR.

SAYIN ADİL GEVREK O DÖNEMDE BU BAĞIŞI YAPMIŞMIDIR, O TARİHİ İHTİVA EDEN DEKONTU KAMUOYUYLA PAYLAŞSIN.

ADİL GEVREK İÇİN DEĞİŞTİRİLEN TÜZÜK MADDESİ:

BAŞKANLIĞA VE KURULLARA SEÇİLMEK İÇİN KIDEM YILI VE NİTELİK

 MADDE: 59. ADAY OLAN KİŞİLERİN KAYDI AÇIK VE GENEL KURULA KATILMA HAKKINA SAHİP, ÜYE SİCİL KAYITLARINA GÖRE, KULÜBE KAYDOLDUKLARI TARİHTEN BAŞLAYARAK;

A) KULÜP BAŞKANLIĞI İÇİN 5 (BEŞ)

B) YÖNETİM KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELİĞİ İÇİN 5

C) DENETİM KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELİĞİ İÇİN 5

D) DİSİPLİN KURULU ASIL VE YEDEKÜYELİĞİ İÇİN 10

E) SİCİL KURULU ASIL VE YEDEK ÜYELİĞİ İÇİN 10

KIDEM YILINI DOLDURMUŞ OLMALARI GEREKLİDİR.

MADDE:61.

B) 59. MADDEYE GÖRE YETERLİ KIDEMİ BULUNMAYAN BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ADAYLARININ ADAY OLABİLMEK İÇİN;                                                                           BAŞKAN ADAYLARININ 500 BİN LİRA TL. BAĞIŞTA BULUNMASI VE SEÇME EHLİYETİNİ HAİZ EN AZ 50 KONGRE ÜYESİNİN, ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KİŞİYİ KULÜP DİVANINA TEKLİF ETMESİ, YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELİĞİ ADAYLARININ İSE 50 BİN TL KULÜBE BAĞIŞ YAPMASI GEREKİR. YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELİĞİ ADAYLIĞI İÇİN İSE 20 BİN TL KULÜBE BAĞIŞ YAPMASI GEREKİR. YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELİĞİ ADAYLARI GENEL KURULDA SEÇİLİRSE SEÇİLDİĞİ TARİHTEN İTİBAREN EN GEÇ 30 GÜN İÇİNDE KULÜBE 50 BİN LİRA DAHA BAĞIŞ YAPMALARI GEREKİR.

BENİM VERMEM GEREKEN MİKTAR 500 BİN TL DEĞİL, YÖNETİM KURULU VE YEDEK ÜYELERLE BERABER KULÜBE BAĞIŞLAMAM GEREKEN MİKTAR 1 MİLYON 550 BİN LİRA’DIR. BU MİKTARI DA DİVAN BAŞKANINA HEMEN YATIRABİLECEĞİMİ SÖYLEDİM, FAKAT KABUL ETMEYİP ‘BU PARAYI KULÜBE BAĞIŞ YAPSAN BİLE YİNE ADAY OLAMAZSIN’ DEDİ.                                          

4-MALATYA’MIZIN ORTAK DEĞERİ OLDUĞUNA İNANDIĞIMIZ YENİ MALATYASPOR’A HİZMET İÇİN ÇIKTIĞIMIZ YOLDA NE YAZIK Kİ ENGELLERLE KARŞI KARŞIYA KALDIK. BİR DÖNEM MEVCUT BAŞKAN İÇİN UYGULANMAYAN TÜZÜK ŞARTLARI BU DÖNEMDE BİZİM KARŞIMIZA OLMAZSA OLMAZ İFADELERİ İLE ÇIKARILMIŞ ADAY OLMAMIZ ENGELLENMİŞTİR. BİZ ZOR OLANA TALİP OLDUK.

ARKADAŞLAR, BİZLER NASIL BİR GÖREVE TALİP OLDUĞUMUZU BİLECEK YAŞTA, CİDDİYETTE VE OLGUNLUKTAYIZ. PROJELERİMİZ VE EKİBİMİZLE BU İŞE TALİPLİ OLDUĞUMUZDA HİÇBİR KURULUŞ VE RESMİ KURUMU YANIMIZA MADDİ OLARAK ALMADIK. SADECE ONLARIN MANEVİ DESTEKLERİNİ İSTEDİK. BİZİM YÖNETİM EKİBİMİZLE NEREDEN NASIL BİR GELİR ARTIŞI VE KURUMSAL MALİ YAPISI ŞEFFAF VE DÜRÜST BİR YAPILAŞMANIN OLACAĞINI İZAHINI YAPTIK. SAYIN ŞAVATA BEYANLARINDA “AKŞAM OTOBÜSE BİNİP SABAH BAŞKAN ADAYI OLUNAMAYACAĞINI” BELİRTEREK, CİDDİ BİR YAPIDAN BAHSETMİŞTİR. OYSA Kİ VE BU SÖZÜYLE BU KULÜBÜN EN SON BAŞKANI OLAN ADİL GEVREK BEYEFENDİNİN HANGİ TÜZÜK VE HANGİ USUL İLE GELDİĞİNİ SORGULAMADAN GEÇEMEYİZ. TÜZÜK İNCELEMESİNDE ADİL GEVREK NASIL ÜYE DEĞİLKEN GECE PARAŞÜTLE Mİ GELDİ HEMEN TÜZÜĞÜ ADİL BEYE GÖRE UYARLAYARAK BAŞKAN YAPTINIZ SAYIN ŞAVATA DİYE SORMAK GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNMEKTEYİM. ADİL GEVREK BAŞKANLIĞA TALİP OLDUĞUNDA HEMEN O GÜN NE KADAR BAĞIŞTA BULUNDU VE ÜYELİK KIDEMİ NE KADAR DI SAYIN BAŞKANLIK DİVANINA GİRMESİ LAZIM.

AYRICA KULÜBE ÜYE OLMANIN HİÇBİR FONKSİYONUNUN OLMADIĞI KANAATİNDEYİM ÇÜNKÜ BENİM ABİM GÜRSEL SALİK KONGRE ÜYESİDİR, YAZILI DİLEKÇE VEREREK KULÜBÜN KONGRE ÜYELERİ LİSTESİ VE KULÜBÜN TÜZÜĞÜNÜ İSTEMİŞTİR. BU TALEBE CEVAP VERİLMEMİŞTİR. DAHA SONRA NOTER KANALI İLE İSTENMİŞTİR BUNADA CEVAP VERİLMEMİŞTİR. SAYIN DİVAN BAŞKANININ KAMUOYUYLA PAYLAŞTIĞI ‘PARAYI KULÜBE BAĞIŞ YAPSAM BİLE YİNE ADAY OLAMAZSIN’ DEDİ.                                                                       BENİM YÖNETİME ADAY OLMAMI RESMEN BAŞKANLIK DİVANI VE BAHANE ETTİKLERİ TÜZÜKLE ENGELLEMEKTEDİRLER OYSAKİ SAYIN ADİL GEVREK’E YAPILAN AYNI İMTİYAZLARIN BİZ ADAY ADAYLARINA DA EŞİTLİK İLKESİ GEREĞİEŞİT ŞARTLARA GETİRMELERİ BİR SEÇİM ADALETİ DEMOKRASİ ADINA ELZEMDİR.

İDDAMIZ KULÜBÜ DAHA GÜÇLÜ BİR YAPIYA BÜRÜNDÜRMEK ALT YAPISI VE PROFESYONEL TAKIMI İLE MALATYA’YI BÖLGENİN FUTBOL KENTİ YAPMAK.

BU GÜNE KADAR SAĞLANAMAYAN TARAFTAR KULÜP BÜTÜNLÜĞÜNÜ VE BİRLİKTELİĞİNİ TÜRBÜNLERDE SAĞLAMAK İDİ, BİR KULÜP NE KADAR BAŞARILI OLURSA OLSUN EĞER TEMSİL ETTİĞİ ŞEHİR İLE BÜTÜNLEŞEMİYOR VE ORTAK SEVİNÇ KAYNAĞI HALİNE GELEMİYORSA BU İŞTE BİR YANLIŞ VARDIR.

YENİ MALATYASPOR KONUSUNDA NE YAZIK Kİ TABLO BÖYLE. BU İŞTE BİR YANLIŞ OLDUĞUNUN HERKES FARKINDA, ANCAK SPORTİF BAŞARI NEDENİYLE.

BU SORUN ERTELENMEKTE, BELKİ KAMUOYU ŞU ANKİ SPORTİF BAŞARI ÜZERİNDEN DURUMU FARKLI YORUMLUYO OLABİLİR ANCAK YARIN HİÇ TE İSTEMEDİĞİMİZ KÖTÜ SONUÇLAR VE BAŞARISIZ BİR SPORTİF SONUÇLAR OLDUĞUNDA MEVCUT YÖNETİME KİM ALTERNATİF OLACAK MEVCUT ÜYE TABLOSUNDA KİM VEYA KİMLER ADAY OLABİLECEK BUNUN MÜMKÜN OLMADIĞI ORTADA. O GÜN ACABA YİNE BU KURALLAR İŞLETİLECEKMİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.

ÇOK AÇIK SÖYLÜYORUM ARKADAŞLAR BUGÜN YENİ MALATYASPOR’A BEN VE YÖNETMİM DEĞİL DEĞERLİ MALATYALI İŞADAMLARIMIZDAN ERMAN ILICAK VEYA AHMET ÇALIK BİLE ADAY OLSA MEVCUT TÜZÜK ŞARTLARI İLE BAŞKAN OLABİLMELERİ MÜMKÜN DEĞİL, HATTA İMKÂNSIZDIR.

YANİ DİVAN VE OLUŞTURULAN TÜZÜK MEVCUT YÖNETİMİN BU KULÜBÜ ÖMÜR BOYU YÖNETMESİ İÇİN ŞEKİLLENDİRİLMİŞ DURUMDA.

YARIŞIN VE ALTERNATİFLERİN OLAMAYACAĞI ORTAMLARDAN KALICI VE UZUN SÜRELİ BAŞARILAR SAĞLANMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. ZATEN ŞU ANKİ YÖNETİMDE BU DURUMUN RAHATLIĞI İÇERİSİNDEDİR.

5- SAYIN ADİL GEVREK BAŞKANLIK SÜRESİNCE BU KULÜBE NE KADAR BAĞIŞ YAPMIŞTIR?

BİZ YÖNETİM KURULU OLARAK SAYIN ADİL GEVREK’İN KULÜBE YAPMIŞ OLDUĞU BAĞIŞIN İKİ KATINI VERMEYİ TAAHHÜT EDİYORUZ.

6- BİLANÇODA KULÜBÜNKESİNTİ, CEZA, FAİZ, AVUKAT, İCRA VE DİĞER GİDERLER ADI ALTINDA 23 MİLYON 600 BİN LİRA (YİRMİ ÜÇ MİLYON ALTIYÜZBİN) TL. KULÜP ZARARA UĞRATILMIŞTIR.

7- 17 LİG MAÇI 3 DE KUPA MAÇINDA GÖREVLİ ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE 2 MİLYON 323 BİN LİRA (İKİ MİLYON ÜÇYÜZ YİRMİ ÜÇ BİN TL.) ÖDENMİŞTİR. BU GÜVENLİK ŞİRKETİ VE ORTAKLARI KİMLERDİR.

Şevket SALİK

Bu haber 1657 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MTÜ’de “Covid-19 Salgınının Uluslararası Eğitim Sistemi Üzerine Etkileri” konulu e-panel yapıldı
MTÜ’de “Covid-19 Salgınının Uluslararası Eğitim Sistemi...
MTÜ’de “Covid-19 Salgınının Uluslararası Eğitim Sistemi Üzerine Etkileri” konulu e-panel yapıldı
MTÜ’de “Covid-19 Salgınının Uluslararası Eğitim Sistemi...