Reklam
  • Reklam
Eskişehirli şair Faruk Uğur şiir kitaplarını tanıttı

Eskişehirli şair Faruk Uğur şiir kitaplarını tanıttı

Eskişehirli şair Faruk Uğur, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı'nda açtığı stantta yazdığı ve derlediği şiir kitaplarını sergileyerek halkın beğenisine...

19 Ağustos 2018 - 20:52 - Güncelleme: 19 Ağustos 2018 - 20:54

Eskişehirli şair Faruk Uğur, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokağı'nda açtığı stantta yazdığı ve derlediği şiir kitaplarını sergileyerek halkın beğenisine sundu.
Eskişehirli şair Faruk Uğur şiir kitapları ile ilgili sergide açtığı stantta konuştu. Meslek seçimini lise yıllarındaki şiir sevgisinin etkilediğinden bahseden Uğur, "Yazdığım ve derlediğim 'Yolcu', 'Yol', 'Yarın' isimli şiir kitaplarımı ve 'Bence' adlı güzel sözlerden oluşan kitabımı, Hanımeli Sokağında sergileyerek halkın beğenisine sundum. Hanımeli Sokağına gelen ve sergiyi gezen Eskişehir halkı, şiir kitaplarımı inceleyerek beğendiler. Ortaokul ve lise yıllarımdaki şiir sevgisi, benim meslek seçimimi etkiledi. Şiire yakın olabilmek için edebiyat dalını seçtim. Türkçe öğretmeni oldum ve şimdi emekliyim. Şiir ruhtur, ruhun duyguya bürünüşü, sözcükle görünüşüdür. Şiir, şairin ruhudur" dedi.

Reklam
Kaynak: İHA
Bu haber 585 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BATTALGAZİ’DE 2021 YILI YENİ İMAR YOLU AÇMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI  BAŞKAN GÜDER: “2021 YILINDAKİ HEDEFİMİZ GEÇEN YILIN ÜZERİNE ÇIKMAK”
BATTALGAZİ’DE 2021 YILI YENİ İMAR YOLU AÇMA ÇALIŞMALARINA...
YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN 28 ŞUBAT POST MODERN DARBESİ 24.YILDÖNÜMÜ MESAJI;
YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN 28 ŞUBAT POST...