Malatya
07 Aralık, 2023, Perşembe
 • DOLAR
  28.94
 • EURO
  31.20
 • ALTIN
  1891.0
 • BIST
  7805.68
 • BTC
  43265.32$

MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İÇMESUYU DEPOLARI TEMİZLENİYOR


MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İÇMESUYU DEPOLARI TEMİZLENİYOR


 

MalatyaBüyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü,Malatya genelinde içmesuyu depolarının kapsamlı temizliğini gerçekleştiriyor.

 

Sürekli ve sağlıklı su temini sağlamak adına7/24 görev başında olan MASKİ Genel Müdürlüğü; yaptığı şebeke hattıçalışmaları, yeni su kaynaklarının tespit edilerek sisteme kazandırılması, atıksuların akarsulara karışmasını önlemek için yeni atıksu arıtma tesislerininyapımının yanısıra içmesuyu depolarında da gerekli bakım, onarım ve temizlikyapıyor.

Şehir Merkezi ve tüm ilçelerde bulunan sudepoları tek tek temizleniyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİGenel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Malatya Büyükşehir Belediye BaşkanıSelahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda, vatandaşların kullandıklarısuyun kalitesini kontrol altında tuttuklarını kaydetti. Karataş, “Bir yandanyeni depolar inşa ederken bir yandan eski depolarımızın temizliğini yapıyoruz.Mevcut depolarımızın tamamını elden geçirmek için çalışmalarımızı başlattık.MASKİ Genel Müdürlüğü olarak şehrimizin içmesuyu altyapısını yenilerkenvatandaşlarımızın musluklarına temiz ve kaliteli suyun ulaşmasını sağlıyoruz.  Bugün Duruldu Mahallesi içmesuyu deposunu ziyaretettik.  Arkadaşlarımız deponun temizlikçalışmalarını gerçekleştirdiler. Vatandaşlarımıza sunduğumuz içme sularınınbelli bir kalitede kalmasını sağlamak için düzenli olarak depolarımızıntemizlik çalışmalarını yapıyoruz. Geçen sene 256 adet depomuzun temizlikçalışmalarını yaptık. Bu senede çalışmalarımıza aynı hızla devam ediyoruz. Şuan73. depomuzun temizlik çalışmasını tamamladık. Burada önemli olan, suyu vatandaşımıza sunarken kimyasal vebakteriyolojik olarak belli bir standartta sabit tutarak vatandaşlarımızınkullanımına sunuyoruz. Yılsonuna kadar tüm depolarımızda temizlik, bakım veonarım çalışmaları tamamlanmış olacak. Bunların yanı sıra depolarımızda düzenli periyotlarda standartlara uygunbir şekilde klorlama çalışmaları yapıyoruz. Yapılan bu klorlama Halk SağlığıMüdürlüğü’nün belirlediği oranda oluyor. Arkadaşlarımız planlı bir şekildedepolarımızın bakım onarım ve temizlik çalışmalarını yapıyorlar.Vatandaşlarımıza kaliteli suyu ulaştırmak için çalışan arkadaşlarımıza teşekkürediyorum” dedi.

 

DEPOTEMİZLİĞİ NEDEN ÖNEMLİ?

 

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş,içmesuyu depolarının temizliğinin önemine değinerek, “Su depolarında uzun birsüre bekletilen şebeke suyunda klor aktivitesini yitirmekte vemikroorganizmalar için elverişli ortam oluşmaktadır. Su depolarının uzun süretemizlenmemesi ve dezenfekte edilmemesi sonucunda meydana gelen fiziksel,kimyasal ve biyolojik kirlilikler suda; çamurlaşma, dökülme, paslanma, renk,koku ve bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Bu durum suyun içilebilirlik vekullanılabilirlik özelliğini yok etmektedir” diye konuştu.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!