Reklam
  • Reklam
Vira Bismillah!
Reklam
Kadir Yildirim

Kadir Yildirim

Genel

Vira Bismillah!

22 Eylül 2022 - 14:26


Bundan böyle gücümün yettiği, dilimin döndüğünce ülkemizde, ilimizde, ilçemizde, mahallemizde kısacası hayatımızda olup bitenlerle ilgili duygu ve düşüncelerimi, gözlemleyebildiğim kadarıyla olup bitenleri yorumlamaya sizlerle paylaşmaya çalışacağım. 

Gündem yoğun, bir o kadarda hızlı, yetişemiyoruz çoğu zaman ayak uyduramıyoruz/bazen uydurmaya çalışıyoruz. En azından bu yoğunluk ve hızın bizde bıraktığı izleri birlikte analiz etmeye, geçmişten ders almaya, geleceğe yönelik planlar yapmaya birlikte kafa yoralım istiyorum. 

Arkadaş ortamlarında, ziyaretlerde, iş görüşmelerinde, günlük hayatımızda konuştuğumuz konular arasında üzerinde durulması gereken önemli konular bazen iki kelime ile geçiliyor. Eğer başarabilirsem özellikle bu gündemin yoğunluğunda araya kaynayan ama önemsenmesi gereken konulara dikkat kesilerek sizlerin destek ve katkılarıyla gündemde tutmaya gayret edeceğim.  

Hayatım boyunca hep kendime rehber edindiğim pozitif ve yapıcı bir hayat tarzı anlayışı olmuştur. Bu köşemde yazılarımı yazarken yine dikkat edeceğim en önemli şey pozitif ve yapıcı bir dil kullanmak. Amacım yaşadığım şehre değer katmak. Rabbim bu köşede yazacağım yazılarımla bunu bana nasip ederse en mutlu insan ben olacağım.

Bu şehirde doğdum, büyüdüm. Hayatımı, bu şehirde idame ettiriyorum. Allah ömür verdiği müddetçe de bu şehirde yaşayacağım. Dolayısıyla ‘Kentin sakini değil, sahibi olmak’ cümlesindeki kentin sorunları ve çözümlerine sahip çıkmaktan, ortak akıla destek olmaktan, kent için bir karar verilecekse taşın altına elini sokmaktan kaçınmayacağım/kaçınmayacağız.

Bu yazı 134 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar