Reklam
  • Reklam
KUDÜSLÜ GÜNLER
Reklam
Furkan Yılmaz ALTINÖZ

Furkan Yılmaz ALTINÖZ

Düşünce Ekseninde

KUDÜSLÜ GÜNLER

10 Mart 2021 - 14:42Kudüs’ün dünya gündeminden hiç düşmediğini, bize tarih anlatıyor. Peygamberler dönemi, Romalılar, Hz. Ömer’in fethi, Haçlıların istilası, Selahaddin Eyyubi ve fethi, Yavuz Sultan Selim ve Osmanlılar. Ve 1917 ve 1948 yılından itibaren sürekli gündemde olan ülke; Filistin, kent; Kudüs ve mescid; Mescid-i Aksa.

Yeryüzünün gökyüzüne en yakın yeri olarak kabul edilir Mescid-i Aksa. Çünkü oradan göklere yolculuk başlamış. Yani son nebi (sav) Miraca çıkmış. Ve peygamberler kenti Kudüs. Peygamberler ülkesi Filistin. El Halil şehri adını Hz. İbrahim’in unvanı olan “Halil” den almış; dost. Halilullah; Allah’ın dostu. 

Değil Müslüman ülkelerde Müslümanların yaşadığı her yerde Kudüs hafızalardadır. Filistin özgürlüğüne kavuşmalıdır. İsrail işgalcidir. Siyonist Yahudiler dünyanın başına beladır. Ve Mescid-i Aksa’da Cuma hutbesinde Selahaddin Eyyubi’nin hutbesi okunmalıdır. 

Kudüs ve Filistin devlet olarak Pakistan devletinin gündeminde olmayı sürdürüyor. Öyle ki “Pakistan hükûmeti, Pakistan pasaportuna Bu pasaport İsrail hariç tüm Dünya ülkeleri için geçerlidir ibaresi koyarak” İsrail’in yokluğuna ve meşru olmadığına işaret ediyor. 

Kudüs Mart ayının 3-10 tarihleri arasında yine Kayseri’nin gündemindeydi. Mirac Kültür Merkezi, Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) ve Çorakçı İlmi Araştırmalar Eğitim ve Kültür vakfı “Kudüslü Günler” adı altında faaliyet ortaya koydular. Bu tarihler arasında her gün bir program yapıldı. Sosyal medya, radyo programları, Tv. Programı ve konferanslar. Ayrıca yapılan etkinliklere Beytül Makdis derneğinden Av. Fevzi Konaç bey ve Av. Yasemin Karaköse hanımefendi konferanslarıyla katkıda bulundular.

Mescid-i Aksa hep gündemde olmalıdır. Ve Kudüs, ve Filistin özgürlüğüne kavuşmalıdır. Kudüslü Günlere…

   


Bu yazı 1172 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar