Reklam
  • Reklam
3 BOYUTLU YAZICILAR
Reklam
Burcu YILMAZ

Burcu YILMAZ

Teknoloji ve Yazılım

3 BOYUTLU YAZICILAR

07 Nisan 2021 - 17:59


            3 boyutlu yazıcılar, bir takım programlar aracılığıyla sanal ortamda tasarladığımız tasarımların elle tutulur, gözle görülür hale dönüştürülmesini sağlayan cihazlardır. Bu cihazların varlığı tahmin ettiğinizden daha eskiye dayanmakta fakat günümüzde yaygınlığını ve kullanım alanını genişletmeye başlamıştır.

            Bu cihazlar günümüzde birçok sektörde ticari amaçla ve bunun dışında hobi amaçlı kişisel kullanım alanında varlığını göstermektedir. Kullanım alanları ve amaçları modelleme için kullanılan materyale bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu cihazlarla hayal ettiğiniz bir figürü, objeyi, bibloyu veya sevdiklerinize özel tasarımları somutlaştırarak hediye edebilirsiniz. Sadece kişisel kullanım amacı dışında kuyumculuk, moda, silah, otomotiv, medikal gibi çeşitlendirebileceğimiz birçok sektörde kullanıldığını da bilmekteyiz. Bu cihazların bu kadar geniş sektörlere yayılımını ise üretim hızına etkisi ve düşük maliyeti ile açıklayabiliriz.

 Bu cihazlardan elde ettiğimiz ürünlerin dayanıklılığını sorgularsak kullandığımız materyale bağlı olarak sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bizler de kendi kullanım amaçlarımıza göre doğru cihazlar ve materyallerle kendi 3 boyutlu modellerimizi üretebiliriz. Tek yapmamız gereken hayal edip üretmek, tasarlamak ve hayal ettiklerimizin gerçeğe dönüşümünü izlemek olacaktır.

Burcu YILMAZ

Bu yazı 688 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar