Reklam
  • Reklam
Nazilli’nin 114’lük çınarını kaybetti

Nazilli'nin 114'lük çınarını kaybetti

Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Başkenti olarak bilinen Aydın'ın Nazilli ilçesinde 114 yıl sağlıklı ömür süren ve hayatı boyunca doktor yüzü görmeyen Hediye Candemir hayatını...

14 Eylül 2018 - 11:08 - Güncelleme: 14 Eylül 2018 - 11:11

Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Başkenti olarak bilinen Aydın'ın Nazilli ilçesinde 114 yıl sağlıklı ömür süren ve hayatı boyunca doktor yüzü görmeyen Hediye Candemir hayatını kaybetti. Nazilli'nin en yaşlısı olma unvanını da elinde bulunduran Candemir, Pirlibey Mahallesinde defnedildi.
Türkiye'de en uzun ömürlü insanların yaşadığı ilçe olarak bilinen Nazilli'de 114 yaşındaki Hediye Candemir'de son yolculuğuna uğurlandı. Nazilli'nin en yaşlı ismi olarak bilinen Candemir, dün öğle saatlerinde aniden rahatsızlandı. Yakınlarının "Hayatı boyunca hiç hastaneye gitmedi" dediği Candemir, gece saat 12.00 sularında hayatını kaybetti. Torununun torununu gören ve 7 çocuk sahibi olduğu öğrenilen 1904 doğumlu Hediye Candemir'in 2 çocuğunun ise Kurtuluş Savaşı sırasında hayatını kaybettiği belirtildi. Yaşamı boyunca Osmanlı İmparatorluğunun son dönemi ve Türkiye'nin kuruluşuna tanıklık ettiği belirtilen Candemir dün öğle saatlerinde Pirlibey Çarşı Camisi'den son yolculuğuna uğurlanarak Pirlibey Kabristanlığı'na defnedildi.

Reklam
Kaynak: İHA
Bu haber 1481 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Hayatın içinde bizde varız" Çağrı TALAS
-Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 1. Mezuniyet Töreni yapıldı
-Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 1. Mezuniyet Töreni yapıldı