Reklam
  • Reklam
MHP’li Durmaz 15 Temmuz gecesi Bahçeli’nin tutumunu anlattı

MHP'li Durmaz 15 Temmuz gecesi Bahçeli'nin tutumunu anlattı

15 Temmuz hain darbe girişiminde parti genel merkezinde yaşananları anlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Darbe girişiminin ardından Devlet Bahçeli'nin makam odasında...

21 Haziran 2018 - 15:05 - Güncelleme: 21 Haziran 2018 - 15:08

15 Temmuz hain darbe girişiminde parti genel merkezinde yaşananları anlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Darbe girişiminin ardından Devlet Bahçeli'nin makam odasında hepimiz acil olarak toplandık. Devlet Bey elindeki su dolu bardağı göstererek bizlere 'Bu kalkışma şu an bardaktaki su gibi. Rengi ve kokusu yok, nereden ve kimden geldiğini bilmiyoruz. Lakin bu kalkışma kimden gelirse gelsin biz bu darbe girişimine karşıyız' ifadelerinde bulundu" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Ankara 1. Bölge ve 2. Bölge milletvekili adayları ile birlikte Çamlıdere ilçesine bağlı Buğralar köyünde partisinin seçim toplantısına katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulunan Durmaz, o gece MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önderliğinde nasıl dik bir duruş sergilediklerini ve aldıkları tehditleri açıkladı. Durmaz, "Darbe girişiminin hemen ardından Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin makam odasında hepimiz acil olarak toplandık. Devlet Bey elindeki su dolu bardağı göstererek bizlere 'Bu kalkışma şu an bardaktaki su gibi. Rengi ve kokusu yok, nereden ve kimden geldiğini bilmiyoruz. Lakin bu kalkışma kimden gelirse gelsin biz bu darbe girişimine karşıyız' dedi" şeklinde konuştu.
İlerleyen saatlerde Genelkurmay Başkanı'nın yaveri Levent Türkkan'ın özel kalemlerini arayarak 'Genel Başkana söyleyin darbeye karşı koymasın, tüm komuta kademesi destek veriyor' dediğini belirten Durmaz, Bahçeli'nin ise, "Söyleyin o terbiyesize sağında solunda, önünde arkasında kim varsa var biz her türlü darbeye karşıyız" dediğini anlattı. Genel merkez binası üzerinde alçak uçuşların arttığını ve etraftan silah seslerinin gelmeye başladığını, hatta makam odasındaki 5 milimetre kalınlığındaki camın çatladığını belirten Durmaz, odada bulunanların "Sizi güvenli bir yere götürelim" yönündeki telkinlerine Bahçeli'nin çok sert şekilde tepki gösterdiğini belirtti. Durmaz, Bahçeli'nin, "Burası Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi. Türkiye'de buradan daha güvenli yer yok. Milletimizin başına ne gelecekse bizim de o gelecek" dediğini kaydetti.

Reklam
Kaynak: İHA
Bu haber 412 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BATTALGAZİ BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÖDÜLLÜ YARIŞMA
BATTALGAZİ BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÖDÜLLÜ...
BATTALGAZİ BELEDİYESİ YİNE ÖNCÜ OLDU
BATTALGAZİ BELEDİYESİ YİNE ÖNCÜ OLDU