Jenniffer Lopez, Potro Riko’ya 1 milyon dolar bağışladı
Reklam

Jenniffer Lopez, Potro Riko'ya 1 milyon dolar bağışladı

Porto Riko kökenli Amerikalı şarkıcı Jenniffer Lopez Maria kasırgası sonrasında felaketi yaşayan Porto Riko'ya 1 milyon dolar bağışladı.Ünlü şarkıcı Jenniffer Lopez Maria...

25 Eylül 2017 - 17:10 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 - 00:29

Porto Riko kökenli Amerikalı şarkıcı Jenniffer Lopez Maria kasırgası sonrasında felaketi yaşayan Porto Riko'ya 1 milyon dolar bağışladı.
Ünlü şarkıcı Jenniffer Lopez Maria Kasırgası sebebiyle 33 kişinin yaşamını yitirdiği Porto Riko'ya 1 milyon dolar bağışladığını açıkladı. Karayipler ve Porto Riko'nun son yirmi yılın en büyük kasırgasıyla karşı karşıya kaldığını belirten Lopez, diğer Latin Amerikalı ünlülerle de görüşeceğini söyledi. New York Valisi Andrew Cuomo ile Porto Riko için toplanan yardımların New York'taki ayağını organize eden ünlü yıldız, gıda ve su yardımı için görüşmelerin devam ettiğini de söyledi. Jennifer Lopez sosyal medya hesabında, ''Bugün, meydana gelen yıkıcı kasırgalarda zarar gören insanlara yardım eden New York Valisi ile birlikteyim'' diye bir mesaj paylaşarak Valisi Cuomo'nun yapılan yardımlarla alakalı bir videosunu paylaştı.
New York'ta yaklaşık 700 bin Porto Rikolunun yaşadığı, bu bakımdan New York'tan gelen yardımların Porto Rikolular için anlamının büyük olduğu ifade edildi.
Bir ay içerisinde Karayipler'i yıkan ikinci büyük fırtına olan Maria Kasırgası, Turks ve Caicos Adaları'ndan geçerek, ABD'nin ada bölgesini vurduktan iki gün sonra, Porto Riko'da sel taşkınlarına neden olurken, kenti yıkıp yerle bir etmişti. Yetkililer, Porto Riko'yu yaklaşık yüz yıl sonra vuran en güçlü kasırga olan Maria'nın en az altı kişinin ölümüne neden olduğunu açıklamıştı.

Reklam
Kaynak: İHA
Bu haber 46720 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MASKİ’DEN, AKÇADAĞ’A 3 YILDA 398 KM’LİK ALTYAPI
MASKİ’DEN, AKÇADAĞ’A 3 YILDA 398 KM’LİK ALTYAPI
“Yavuz Selim Mahallemize Ferah ve Konforlu Bir Yaşam Alanı Kazandırıyoruz”
“Yavuz Selim Mahallemize Ferah ve Konforlu Bir Yaşam Alanı...