Reklam
  • Reklam
Gurbetçiler ve turistler, tonlarca yemişi vakumlatarak götürdü
Reklam

Gurbetçiler ve turistler, tonlarca yemişi vakumlatarak götürdü

Bu yıl oldukça yoğun geçen yaz tatilinde iç ve dış turizm patlaması yaşanırken gurbetçiler ve turistler geri dönüşlerinde tonlarca kuruyemiş götürdü. Türkiye'nin önde gelen...

12 Eylül 2018 - 11:57 - Güncelleme: 12 Eylül 2018 - 12:00

Bu yıl oldukça yoğun geçen yaz tatilinde iç ve dış turizm patlaması yaşanırken gurbetçiler ve turistler geri dönüşlerinde tonlarca kuruyemiş götürdü. Türkiye'nin önde gelen kuruyemiş firmalarından Tuğba Kuruyemiş mağazalarında yerli ve yabancı turistler için hazırlanan özel vakumlanmış paketler en çok tercih edilen ürünler arasında yerini aldı. Firmanın ş geliştirme uzmanı Nevzat Atmaca, yoğun talep nedeniyle tüm mağazalarda özel vakumlama makinesi kurduklarını turistlerin ve gurbetçilerin dönüşte mutlaka Türk kuruyemişi ile ülkeden ayrıldıklarını söyledi.
"Türk inciri ve kuruyemişler yoğun ilgi görüyor"
Türkiye'nin iklimi, tarihi ve coğrafi güzelliklerinin yanı sıra incirinden lokumuna kadar pek çok tadın yurtdışında da yoğun ilgi gördüğünü belirten Tuğba Kuruyemiş İş Geliştirme Uzmanı Nevzat Atmaca, "Özellikle gurbetçiler memleket hasretini Türkiye'den götürdükleri özel tatlarla gideriyor. Bunun yanı sıra Türkiye'den dönenler için en önemli hediyeler Türk kuruyemişleri oldu. Gurbetçilerimizin ve Türkiye'den dönen turistler için özel stantlar ve vakumlama üniteleri kurduk. Özellikle Ağustos'un son yarısından itibaren her gün tonlarca vakumlanmış ürün satışı oluyor" dedi.

Reklam
Kaynak: İHA
Bu haber 765 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi Bir Yıl Boyunca Açık Kalacak
İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi Bir Yıl Boyunca...
Sanayi Kavşağında asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Gürkan,
Sanayi Kavşağında asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan...