Reklam
  • Reklam
Fırat Nehrin’de Tarihe Atılan Kulaç
Reklam

Fırat Nehrin'de Tarihe Atılan Kulaç

08 Eylül 2022 - 10:11

         Güneybatı Asya’nın en uzun ırmağı olan Fırat Nehri’nin yüzyıllardır bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı ve tarihe ışık tuttuğunu bilmeyeniniz yoktur. Fırat Nehri ‘ nin birçok insana hayat verdiği gibi birçok insanımızında yaşamına son vermiştir. Geçmişte ölümlerle sonuçlanan  feribot kazaları, balıkçı teknelerinin alabora olması, ve birçok vatandaşımızın serinleme amacıyla girmiş olduğu bu nehrin bir çok üzücü hadiselerine tanıklık ettik… 

         Fakat bugün bir ilke imza atarak  gerekli tüm resmi izinlerin ve güvenlik önlemlerinin alınmasıyla birlikte Samet Demir adlı sporcunun Fırat Nehri ‘ nin Malatya-Battalgazi ( Fırat ) kıyısından başlayarak ve Elazığ - Baskil ( Gemici ) kıyısında sonlanan 2.1 km uzunluğundaki boğaz geçişi ortalama 40 dakikada sakin bir tempoda başarıyla sonuçlanmıştır.

          Demir , bu vesileyle başta olmak üzere her daim desteklerini eksik etmeyen yanımda olan ağabeyim, hocam , İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. @yln_aygn Ardından bu proje için katkı sağlayan Battalgazi Spor İlçe Müdürü @kasim_karaduman Battalgazi Osman Çağlı Yüzme havuzu Amiri Hazni Ak Güvenlik amacıyla destekte bulunan @hulk_kadir ve bot kaptanımız Mehmet Pala ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Beni bu hususta yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Reklam
Bu haber 249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Gürkan ve Vali Şahin’den Yeni Malatyaspor’a Hayırlı Olsun Ziyareti
Başkan Gürkan ve Vali Şahin’den Yeni Malatyaspor’a Hayırlı...
“13 Farklı Branştaki Yaz Spor Okullarımızı Açıyoruz”
“13 Farklı Branştaki Yaz Spor Okullarımızı Açıyoruz”