Reklam
  • Reklam
Erdoğan Zelyurt ’dan 15 Temmuz Mesajı
Reklam

Erdoğan Zelyurt 'dan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz 2021 - 19:15

 Bu ülke tarihi boyunca büyük badireler atlattı. 15 Temmuz da bu badirelerden bir tanesiydi. Çok şükür ki omurgalı bir halkımız var. Bu ülke ayakta duruyorsa ve biz bugün bu ülkede rahatça yaşayabiliyorsak, bu insanlarımız sayesindedir. Ülke olarak şunu çok iyi biliyoruz ki; Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız da düşmanlarla çevrili… Bundan dolayı birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım.

Bu ülkede yaşayan dili, dini ve ırkı ne olursa olsun, herkesin birlikte ve beraberce yaşaması gerekiyor. Eğer birlikte kardeşçe yaşarsak şer odakları bu cennet ülkemizde istediği gibi at koşturamaz. Bu anlamda özellikle gençlerimizden bir şey istiyorum…

Terör olayları her seferinde karşımıza farklı şekilde çıkıyor. Kimi din kisvesi altında, kimi de mezhep görüntüsü altında… Bunlar genellikle dışarıdan küresel güçler tarafından desteklenen kesimler oluyor. Ülke içinde de bir takım insanlar bu olaylarda kullanılıyor. Millet olarak, özellikle de gençlerimiz bu konuya çok dikkat etmeli. Gençlerimiz dinlerini iyi öğrenmeli. Gençlerimiz dinini öğrendiği zaman hiç kimse bu kardeşlerimizi din kisvesi altında kandıramaz.

15 Temmuz olayı da maalesef dinin bir şekilde kullanılmasıyla meydana gelmiştir. İslam coğrafyasında demokratik anlamda, ekonomik alanda ve güç olarak ayakta kalabilen tek ülke olan cennet vatanımızın  kıymetini bilmemiz gerekiyor. Bu vatana sahip çıkarsak, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlarsak hepimiz kazanırız.


Erdoğan Zelyurt 
​​​​​​​Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı

Reklam
Bu haber 3530 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih yüce
    11 ay önce
    Ağzına yüreğine sağlık abi, Sizin gibi vatan millet sevdalısı yüreği güzel insanlar olduğu sürece Allah’ın izniyle kimse Türk milletinin bileğini bükemeyecektir kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet , gazilerimize acil şifalar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“13 Farklı Branştaki Yaz Spor Okullarımızı Açıyoruz”
“13 Farklı Branştaki Yaz Spor Okullarımızı Açıyoruz”
Malatya Polisi Gümrük Kaçağı Ürün ele geçirdi
Malatya Polisi Gümrük Kaçağı Ürün ele geçirdi