Reklam
  • Reklam
BAŞKAN GÜDER, ORDUZU’DA DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN GÜDER, ORDUZU’DA DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN GÜDER, ORDUZU’DA DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMADI

14 Şubat 2020 - 12:55

BAŞKAN GÜDER, ORDUZU’DA DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMADI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Elazığ’ın Sivrice merkez üssü 6.8 büyüklüğündeki depremde evleri zarar gören depremzedelere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Orduzu Mahallesi’nde konuşan Başkan Güder, “Deprem anından beri vatandaşımızın yanındayız” dedi.

6.8’lik depremin yaşanmasından sonra sürekli sahada olan ve vatandaşların yaralarının sarılması için gerekli tüm talimatları veren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ilçede depremden dolayı oluşan zararı yerinde görmek için mahalleri ziyaret etmeye devam ediyor. Can kaybının olmadığı mahallelerde depremin yıkıcı etkilerinin bir an önce ortadan kaldırılması için devletin tüm imkanlarının seferber edilmesi konusunda çalışmalarını sürdüren başkan Güder, Battalgazi bölgesindeki vatandaşlarla sık aralıklarla bir araya geliyor. Güder, bugün Orduzu Mahallesinde evleri hasar gören vatandaşları ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Hasar tespiti için tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, yaraların bir an önce sarılması için devlet olarak 7/24 esasına göre çalışılıyor” dedi.

BAŞKAN GÜDER “SADECE ORDUZU’DA 200’E YAKIN HASARLI EV TESPİT EDİLDİ”

Orduzu Mahallesi’nde vatandaşla sohbet eden Başkan Güder, depremin mahallede oluşturduğu tahribat ile ilgili olarak vatandaşlarla bir araya geldi. Orduzu’da konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Merkezi Sivrice olan ve Malatya’mızı da etkileyen bir depremi yaşadık. Rabbim daha beterinden korusun. Deprem anından itibaren Battalgazi Belediyesi olarak öncelikle kriz masasını oluşturduk. Ardından deprem sonrasında tüm muhtarlarımızla irtibata geçtik. Aldığımız bilgilerle ilçe genelinde hiçbir can kaybının olmadığını tespit ettiğimizde çok sevindik. Çünkü biz biliyoruz ki can kaybı olmazsa mal tekrar yerine tekrar gelebilir. Deprem olduğu akşamdan itibaren ekiplerimiz 7/24 esasına göre sürekli sahadalar. Bugün depremin üzerinden 6 gün geçti ve o günden beri bizler de devletimiz de sahadayız. Vatandaşımızın yaralarını nasıl sarabiliriz konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Bugün muhtarımız ile birlikte Orduzu’da zarar gören evlerin tespitini yapan arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Yıkılan ve zarar gören evleri gezdik. Maalesef üzülerek belirtiyorum ki Orduzu mahallemizde 200’e yakın hasarlı ev tespiti yapılmış. Halen de tespit çalışmaları devam ediyor.” dedi.

“DEVLETİMİZİN ŞEVKATLİ ELİ VATANDAŞIMIZA ULAŞACAKTIR”

Başkan Güder, “Evinde oturamayacak olan kardeşlerimiz kiraya çıktıkları takdirde, valiliğimiz, AFAD merkezimiz bunun kira bedelini ve evlerin taşıma parası ile eşyalarını evlerinden alamayan vatandaşlarımıza yardımlar yapılacak. Bunun detaylı açıklamaları medyada yer aldı. Havaların bu soğuk olduğu zamanlarda daha hızlı davranarak yaraların bir an önce sarılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Elimizdeki tüm imkanları Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne seferber ettik. Belediyemizdeki tüm teknik personel ve imkanlarımızı tamamiyle Devletimizin emrine vermiş bulunmaktayız. Şükürler olsun ki Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz Battalgazi ilçemizde evleri yıkılan tüm vatandaşlarımızın hesaplarına, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla’ yardım paraları bugün hesaplarına yatırıldı.” şeklinde konuştu.

Reklam
Bu haber 89 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ercan Dağdeviren Kimdir ?
Ercan Dağdeviren Kimdir ?
Canbay Ailesinin  Acı Günü
Canbay Ailesinin Acı Günü