Reklam
  • Reklam
BAŞKAN GÜDER’İN JANDARMA TEŞKİLATININ 182. KURULUŞ YIL...
Reklam

BAŞKAN GÜDER’İN JANDARMA TEŞKİLATININ 182. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, vatanına, milletine ve bayrağına duyduğu sonsuz aşkla, bugün 182. yaş gününü kutlayan Türk Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

14 Haziran 2021 - 20:59


Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 182. yıl dönümü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı. “Yerde aslan, gökte kartal, vatandır tek tasası. Mazlumların yanında, korumaktır yasası. Vatan, millet, dirliktir, işte bütün çabası. Korur sizi gözü yaşlı anaların duası, Yaşa var ol daima, şanlı Türk Jandarması” mısralarıyla başlayan mesajında Başkan Güder, Türk Jandarma Teşkilatının vatanına, milletine ve bayrağına duyduğu sonsuz aşkla, bugün 182’nci yaş gününü kutladığını ifade etti.

Başkan Güder, mesajında; “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini, mesai mefhumu gözetmeksizin koruyan ve görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin temel kurumlarından biri olan ve geçmişimizle aramızda köklü bir bağ oluşturan Jandarma Teşkilatımız, 182 yıldır vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini temin etmek için var gücüyle çalışmaktadır. Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatı; eğitimi, sahip olduğu modern donanımı yanında yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışıyla, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla dosta güven, düşmana korku salmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Halen görevde bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Reklam
Bu haber 492 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ÇINAR, ABDULGAFFAR VE AŞAĞIBAĞLAR MAHALLELERİNDEKİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
BAŞKAN ÇINAR, ABDULGAFFAR VE AŞAĞIBAĞLAR MAHALLELERİNDEKİ...
BAŞKAN GÜRKAN, MESTON’DA İNCELEMELERDE BULUNDU
BAŞKAN GÜRKAN, MESTON’DA İNCELEMELERDE BULUNDU