Reklam
  • Reklam
BAŞKAN CÖMERTOĞLU ULUSLARARASI KAZAK TARİHİ, KÜLTÜRÜ VE...
Reklam

BAŞKAN CÖMERTOĞLU ULUSLARARASI KAZAK TARİHİ, KÜLTÜRÜ VE EDEBİYATI KONFERANSINA KATILDI

27 Aralık 2021 - 21:28


 

Arapgir Belediye Başkanımız Haluk Cömertoğlu, Kazakistan Büyükelçiliği ile müştereken düzenlenen Kazakistan’ın 30. bağımsızlık günü anısına “Uluslararası Kazak Tarihi, Kültürü ve Edebiyatı Konferansı”na katıldı.

Türk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlığının 30. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenmekte olan konferansa katılımda bulunan saygıdeğer misafirlere, bilim adamlarına ve konuşmacılara teşekkürlerini sunarak, bağımsızlığının 30. yılında Kazakistan’a ve Orta Asya’nın diğer devletlerine en içten dileklerini bildirdi. Başkan Cömertoğlu, Kazakistan’ın bağımsızlığını kazandıktan sonra Türkiye’nin Kazakistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olduğunu vurgulayarak, iki ülke arasında kardeşlik ve dostluk bağlarının daha da derinleştiğini anlattı. Ayrıca, Türkiye’nin diğer Orta Asya Türk devletlerinin de bağımsızlıklarının ilk anından itibaren devamlı destekleyicisi olduğunun altını çizdi. Gelecekte Türk Cumhuriyetleri arasında daha fazla işbirliğinin olması gerektiğini ifade etti.

Başkan Cömertoğlu konuşmalarına yerel kimliklerin ve kültürlerin korunmasında işbirliğinin ve kültürel diplomasinin önemine vurgu yaparak konuşmalarını sonlandırdı. Kardeş belediye olmak için Kazakistan Büyükelçiliğine ricada bulunan Cömertoğlu, katılımcılara Coğrafi İşaretli ürünümüz olan Arapgir Mor Reyhanından elde edilen ürünlerden oluşan hediyelerini takdim etti.

Reklam
Bu haber 315 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’da Uyuşturucu İle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor
Malatya’da Uyuşturucu İle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor
MASKİ, SU FİYATLARINDA KDV İNDİRİMİ YAPTI
MASKİ, SU FİYATLARINDA KDV İNDİRİMİ YAPTI