Reklam
  • Reklam
Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;
Reklam

Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

18 Mayıs 2021 - 17:49

16.05.2021 günü Zafer Mahallesinde meydana gelen nitelikli hırsızlık konusu ile ilgili Müşteki C.B. kendine ait inşaatın önünde açık alanda bulunan yaklaşık 1,5 ton kadar kesilmiş inşaat demirinin çalındığını 10.000 TL civarı zararı olduğunu beyan etmiş, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Ve Soruşturma Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda 9 farklı güvenlik kamerasının 11 saatlik görüntüleri incelenmiş,  aracın markası,  araç plakasının belirsiz olduğu, aracın sürücü tarafında çizgiler olduğu, farının yanmadığı gibi belirgin özellikler tarafımızdan tespit edilerek olayın faili meçhul şüphelileri tespit edilmiş, İ. Y. ve M.C.Y isimli şahıslar yakalanmış, suça konu demirleri 1.000 TL karşılığında Hurdacıya sattıklarını beyan etmişler, şahısların gereği için ilgili birine teslim edilmiştir.

 


 

·         1 adet tabanca, 2 adet tüfek, 3 adet kesici alet,  4.88 gr eroin, 3,35 gr Metamfetamin, 14 gr Kannabinoid ve 75 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir.

·         Elazığ ilinde meydana gelen açıktan hırsızlık olayı ile ilgili Müşteki müracaatına istinaden İhbar doğrultusunda çalınan  bisikletin İlimizde ikinci el internet sitesi  üzerinden satılık olduğu anlaşılmış, ekiplerimizce yapılan çalışmalar neticesinde şüpheli E. B. isimli şahıs ve  suça konu bisiklet ile birlikte yakalanmış. Konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

·         14.05.2021 günü orduzu mahallesinde meydana gelen Kasten Yaralama (Tüfekle)- Mala Zarar Verme olayı ile ilgili Müşteki K.D. ile Şüpheli Y.E. maytap atma mevzusundan ağız münakaşası yaparlar. şüpheli tüfekle müştekiye ateş ederek yaralar. Olay esnasında olay yerinde park halinde olan 44 DG …. plakalı araç arka tampon kısmında saçma isabeti meydana gelir. Şüpheli şahıs olay yerinde yaya olarak kaçar, daha sonra ekipler tarafından bahse konu suç aleti av tüfeği ile birlikte yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmış cezaevine teslim edilmiştir.

·         Dabakhane Mahallesinde bir işyerinin kumar tahkikatı sonrası mühürlendiği ancak işyerinin mührü bozularak kumar oynandığı bilgisine ulaşılması üzerine,  belirtilen adrese gidilmiş, işyerinin mührünün bozulduğu görülmüş, ayrıca işyeri içerisinde Sigaramatik Cihazı görülerek  (içindeki 35 TL ile birlikte) muhafaza altına alınmış, şüpheli A. C. tarafımızdan yakalanarak adli tahkikata başlanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Reklam
Bu haber 696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ÇINAR, ABDULGAFFAR VE AŞAĞIBAĞLAR MAHALLELERİNDEKİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
BAŞKAN ÇINAR, ABDULGAFFAR VE AŞAĞIBAĞLAR MAHALLELERİNDEKİ...
BAŞKAN GÜRKAN, MESTON’DA İNCELEMELERDE BULUNDU
BAŞKAN GÜRKAN, MESTON’DA İNCELEMELERDE BULUNDU