Reklam
  • Reklam
AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler toplantısı Altınköy’de...

AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler toplantısı Altınköy'de yapıldı

AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler Başkanlığının İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Altınköy'de gerçekleştirildi.AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler Başkanlığının...

25 Temmuz 2018 - 16:53 - Güncelleme: 25 Temmuz 2018 - 16:55

AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler Başkanlığının İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Altınköy'de gerçekleştirildi.
AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler Başkanlığının İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, AK Parti Ankara İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Toruntay, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Ankara'daki 25 ilçe teşkilatının yerel yönetimler başkanları, grup başkan vekilleri, kadın kolları ve gençlik kolları yerel yönetimler başkanlarının da katılımıyla gerçekleşti. Toplantı bitiminde heyet, Altınköy'ü gezerek fotoğraf çektirdi.
Misafirlerine Altınköy hakkında bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, bölgeyi önce gecekondulardan arındırdıklarını ifade ederek, Altınköy'ün yaklaşık 650 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulduğunu ancak son yapılan eklemelerle bin dönüme ulaşacağını ifade etti. Altınköy'ü beş yılda bugünkü hale getirdiklerinin altını çizen Tiryaki, şöyle devam etti:
"Buradaki evler 100 yıllık ve biz bu evleri Karadeniz'in orman köylerinden tek tek sökerek kamyonlarla buraya getirdik. Orada artık bu evlere bakmıyorlardı, fırınlara odun olarak satıyorlardı. 100 yıl öncesinin bir Anadolu köyünde ne ararsanız hepsi Altınköy'de var. Eski köy eşyalarını sergiliyoruz. Onun dışında tarlamız ve hayvanlarımız var. Dalından koparılan sebzeler, sağılan sütler, köy fırınında pişen köy ekmeği, hepsini burada görebilir ve tadabilirsiniz. Altınköy bir Türkiye projesidir."

Reklam
Kaynak: İHA
Bu haber 551 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BATTALGAZİ BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÖDÜLLÜ YARIŞMA
BATTALGAZİ BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÖDÜLLÜ...
BATTALGAZİ BELEDİYESİ YİNE ÖNCÜ OLDU
BATTALGAZİ BELEDİYESİ YİNE ÖNCÜ OLDU